המהפכה הירוקה של

משתלות סולומון שחר בענף הגפן

שתילי הגפן של משתלות סולומון שחר מובילים את ענף הגפן הישראלי והעולמי יותר משלושה עשורים.

לשתילי הגפן של משתלות סולומון שחר יש מערכת שורשים קומפקטית המיוצרת בגלילון (פלאג), במצע מנותק ועל גבי שולחנות מוגבהים. התוצאה היא שתילי אכות עם מערכת שורשים שיפודית הכוללת את כל אברי השורש כולל הנימים הקטנים ביותר. עובדה זו מבטיחה נקיון מוחלט מעשבים, ממחלות ומזיקי הקרקע.

שתילי הגפן האיכותיים של משתלות סולומון שחר  מאפשרים הובלה קומפקטית קלה ונוחה לכל חלקי העולם וללא כל מאמץ. מערכת השורשים הקומפקטית והמלאה מבטיחה גם קליטה מהירה וגם קצב צמיחה מהיר ונמרץ.

ענבי מאכל זוכים לביקוש רב בשוק הישראלי ושוק היין המקומי אף הוא מתחדש משנה לשנה ועימו הביקוש ליימור גפנים של זני יינות שונים.
משתלות סולומון שחר מפעילה במושב שחר את משתלת הגפנים הגדולה ביותר בארץ. כשנים עשר דונמים של חממות וסככות וכשני דונמים של משרשה משוכללת המעניקה לשתילים תנאים אופטימליים בצעירותם. במשתלה מושרשים בין 400-600 אלף שתילי גפנים, ממבחר גדול של זני יין ומאכל.

השתיל מורכב מכנה (שהיא הבסיס) ורוכב, שהוא זן הענבים. קיימת הקפדה לאורך כל תהליך הייצור על סניטציה של הכנה והרוכב. בעזרת שמירה על קירור ולחות, נמנעת התייבשותם עד ההרכבה. בחירת הכנה היא בהתאמה לתנאי קרקע ומים שונים. סוגי הכנות הנפוצים הם: RUGGERY , RICHTER, POLSEN, SO4.

בעזרת מכונת הרכבה מיוחדת (אומגה)ת נחתכים קצות הכנה והרוכב בצורה שניתן לחברם זה לזה כיחידה אחת. את אזור החיבור בין הכנה לרוכב מצפים בשעווה אדומה, כדי להגן על רקמות הייחור מהתייבשות וחדירת מזיקים ומחלות.

הייחור מתחיל להשריש אחרי מספר ימים ומקצהו העליון פורצים עלים.
שלב ההשרשה אורך כחודשיים שלאחריהם מועברים השתילים לעציצים קטנים, אותם מרווחים בהמשך התהליך, כדי שכל שתיל יקבל את כמות האור האופטימלית. בשלו הסופי מועברים השתילים ל"הקשחה" בסככות רשת, בכדי להרגילם לתנאי הגידול בשטח הכרם החשוף לשמש ישירה